«І на тім рушникові оживе все знайоме до болю…». Це рядочки із відомої «Пісні про рушник» українського поета Андрія Малишка.
Рушник донині не втратив свого значення в побуті. І тепер ним прикрашають інтер`єри помешкань, вівтарів та ікон в церквах. І надалі він залишається атрибутом народних звичаїв та обрядів.
25 травня 2016 року у комунальному закладі «Запорізька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів №4» Запорізької обласної ради під керівництвом завідуючої філіалом №8 Запорізької міської централізованої бібліотечної системи для дорослого населення Руденко Галини Іванівни було проведено захід «Вишивальний світ» до 25-річчя Незалежності України.
На свято завітало багато почесних гостей. Запорізький композитор Козеровський Володимир Іванович виконував пісні на слова відомих українських поетів О.Олеся та В.Стригалюка.
Вихованці дитячої музичної школи №5 допомогли відправитись у незвичайну подорож - знайомство з такими музичними інструментами, як: бандура, флейта, гітара.
Цікавою була виставка рушників народної майстрині Мазнєвої Любові Іванівни, яка неодноразово представляла свої роботи на Всеукраїнських фестивалях вишитих рушників і Міжнародних конкурсах.
За пізнавальну розповідь про світ вишивального мистецтва Бєлова Сніжана, учениця 6-Б класу, вручила народній майстрині хліб-сіль на вишитім рушнику, як годиться за добрим українським звичаєм.
Захід «Вшивальний світ» - мандрівка історією нашої країни, знайомство з народними звичаями та традиціями.
Дякуємо організаторам за чудове свято.
|