1959 - 1977 р.р.
Школа-інтернат №4 ім.В.І.Леніна відкрилась як школа нового типу - загальноосвітня з виробничим навчанням у 1959 році.
Після закінчення школи дівчата отримували професію обмотниці, ізолювальниці, хлопці вчилися на столяра. Вони працевлаштовувались на завод, забезпечувались гуртожитком. Багато із них і зараз працює на ЗТЗ.
Із стін школи-інтернату №4 вийшли випускники, які закінчили вищі навчальні заклади, оволоділи різними професіями.
Перший директор інтернату - Степанко Всеволод Гордійович
У 1959 році Степанко Всеволод Гордійович став першим директором школи - інтернат №4. До цього часу він три роки воював на різних фронтах під час Великої Вітчизняної війни, був учасником Сталінградської битви. У 1944 році після Указу Президії Верховної Ради СРСР про часткову демобілізацію воїнів - вчителів Всеволод Гордійович повернувся у рідне місто , став займатися педагогічною діяльністю.
Саме тут розкрився його педагогічний й організаторський талант. Абсолютне знання того, що робиться в інтернаті, спочатку дивувало кожного, хто приходив сюди працювати. Відзначала його ій велика пунктуальність. Сам нікуди й ніколи не запізнювався й від інших вимагав того ж самого.
Він був прекрасним методистом. Ненавидів ледарів. Всі справи інтернату були його особистими справами. Не дивлячись на зовнішню суворість, він міг сердечно вислухати кожного, швидко вирішити будь - яке питання. Чудовий психолог, він добре знав сильні й слабкі риси кожного учня й учителя, умів об'єднати колектив, захопити його новою ідеєю. Він був незамінним наставником молодих педагогів. Сотні вихованців інтернату, які були позбавлені дитинства у власних сім'ях чи взагалі не мали батьків, щоденно відчували його тепло душі й
турботу.
Проходять роки, але не згасне в пам'яті випускників школи і вчителів - ветеранів світлий образ дорогої людини - Всеволода Гордійовича Степанка.
1977 - 1981 р.р.
Другий директор інтернату - Мігулін Анатолій Іванович
З 1977 року школу очолив молодий, енергійний учитель історії - Мігулін Анатолій Іванович (1944 - 1998). Господарник, турист,виконавець циганських романсів, людина, закохана у життя чуйна людина - таким ми запам'ятали другого директора школи - інтернату. Він працював з 1977 по 1981 роки.
Анатолій Іванович завжди турбувався про дозвілля учнів. Так, холодними зимами 77 - початку 80-х років разом з учнями старших класів він робив на шкільному подвір'ї ковзанку. Діти ввечері намагались вивчити скоріше уроки і піти кататися на ковзанах.
Щовесни й щоосені під його керівництвом проводились спортивні змагання і туристичні зльоти. Острів Хортиця, с.Розумівка - це місця спортивних змагань і туристичних походів. Мігулін А.І. завжди сам брав в цьому участь, намагаючись підтримати ініціативу вчителя фізкультури.
1981 - 2013 роки
Директор школи - Литвиненко Любов Олексіївна, дуже енергійна і ділова людина. Вона всім серцем прикипіла до долі дітей, які навчаються в інтернаті, намагалась зрозуміти їх, полегшити їм життя, навчити бачити яскравий світ дитинства. Для Любові Олексіївни школа стала другою домівкою, а діти відчували її материнську турботу й увагу, мали від неї підтримку у важкі хвилини.80-і роки - це важкий шлях розвитку школи, бо саме в цей період різко скоротилась кількість учнів з 560 до 260. Вперше були відкриті класи з затримкою психічного розвитку, це і зміна статуту школи в неповну середню, це і проведення експерименту: урок-самопідготовка-урок.
|
Уже через певний час стала надходити допомога грошима, одягом, взуттям, книгами, м'якими іграшками, солодкими подарунками від заводів "Запоріжсталь", "Дніпроспецсталь"
Майже 30 учнів побували в Артеці або оздоровлювалися в приморських таборах, кожен відвідав музеї і табори міста, дивився циркові вистави. Окрім того, діти - сиріти в канікулярні дні одержували грошову і продуктову допомогу.В 1999 році школа відзначила 40-річчя. Відбувся перший випуск одинадцятого класу, учні, якого і досі спортивними успіхами прославляють нашу школу: Володимир Кисіль, Андрій Шипенко, Сергій Шельменко, Євген Гурковський - майстри спорту з гандболу, результативні гравці збірних команд.З 2013 року
Четвертий директор школи - Губіна Оксана Олександрівна
З 18.06.2013 керівництво комунальної установи «Запорізька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІст.№4» Запорізької обласної ради поклала на свої плечі енергійна, досвідчена та відповідальна директор - Губіна Оксана Олександрівна. Вона людина високих моральних якостей, серйозна, їй властива висока демократичність. В спілкуванні з людьми: толерантна, інтелігентна, завжди опікується долею людей, переживає за кожного учня та працівника закладу; здібний організатор, досягає поставленої мети в своїй роботі.
Оксана Олександрівна має вищу освіту, у 1995 році закінчила Дніпропетровський державний університет, спеціальність: українська мова та література, кваліфікація: викладач української мови та літератури, в 2015 році здобула ступінь магістра в Класичному приватному університеті, за спеціальністю «Управління навчальним закладом» та кваліфікацію керівника підприємства, установи та оргаізації (у сфері освіти та виробничого навчання).
Під керівництвом Оксани Олександрівни школа почала розквітати на очах. Проведені ремонти в спальних кімнатах хлопчиків та дівчаток. Оновлені кімнати відпочинку, де діти можуть проводити вільний час, переглядаючи відеофільми на сучасній техніці (телевізори, DVD-програвачі). Постійно оновлюються навчальні кабінети комп'ютерною технікою та навчально-методичним обладнанням. Швидкими темпами йде заміна старих вікон на нові, сучасні. Також стала привабливішою і територія школи, яку прикрашають ялинки, висаджені учнями перших класів, а перед центральним входом радує клумба з чарівними трояндами.
Губіна Оксана Олександрівна піклується долею кожного, активно займається громадською роботою. З жовтня 2010 р. по жовтень 2015р. була помічником-консультантом депутата Запорізької міської ради Огороднік Л.Д. та членом політичної парії «НАШ КРАЙ», а в жовтні 2015 року була обрана депутатом Запорізької міської ради від вище вказаної партії.
Більш детальна інформація міститься у збірнику підготовленого до 50-річного ювілею школи "Сторінки історії"