На виконання ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», розпорядження голови облдержадміністрації від 17.08.2000 № 414 «Про затвердження заходів щодо забезпечення здобуття обов’язкової повної загальної середньої освіти дітьми і підлітками області» Департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з органами управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів здійснюється системна робота щодо реалізації вимог чинного законодавства про обов'язковість повної загальної середньої освіти.
Шановні батьки! Нагадуємо вам, що сами ви несете безпосередню відповідальність за розвиток вашої дитини. До вашої уваги:
У разі нехтуванням своїх обов'язків, встановлена адміністративна відповідальність батьків, виходячи із вимог КпАП, що перераховані вище за посиланням.
Поради батькам дітей шкільного віку
- Залучайте дітей до хатньої і суспільної праці, точно визначайте коло їх обов'язків.
- Учіть підлітка:
- цінувати дружбу, поважати суспільну думку;
- правильно оцінювати свою поведінку й поведінку інших;
- порівнювати свої дії з діями інших, робити відповідні висновки.
- Виховуйте:
- витримку, наполегливість, готовність переборювати труднощі;
- чесність, правдивість, уміння відстоювати честь свою, родини, колективу тощо.
- Виробляйте звичку сумлінно виконувати завдання, доручення вчителів, батьків, учнівського колективу.
- Коли ваша дитина прокидається, скажіть їй "Доброго ранку!” і не чекайте відповіді. Почніть день бадьоро, а не із зауважень і сварок.
- Коли дитина повертається зі школи, запитайте: "Що сьогодні було цікавого?”.
- Намагайтесь, щоб дитина була прив'язана до помешкання. Повертаючись додому, не забувайте сказати: "А все-таки, як добре вдома!”
- Ваша дитина принесла бали за семестр. Знайдіть за що її похвалити.
- Постійно говоріть дитині: "Ти гарний, але не кращий за інших”.
- Скажіть дитині: "Не будь чепуруном – у класі не люблять чепурунів, не будь і замазурою – у класі таких не люблять. Будь просто акуратним”.
- Коли ви роздратовані, почніть говорити з дитиною тихо, ледь чутно, тоді роздратованість відразу проходить.
- Коли дитина виходить з будинку, обов’язково проведіть її до дверей і скажіть: "Не квапся, будь обережний”.
- Коли син чи дочка повертається зі школи, зустрічайте його (її) біля дверей. Дитина повинна знати, що ви раді її поверненню, навіть якщо вона провинилися. |