Неділя, 05.01.2025, 03:18



КЗ "Запорізька загальноосвітня
школа-інтернат І-ІІІ ступенів №4" ЗОР




Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS






МЕНЮ САЙТУ
Сьогодні святкують
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
...
...
...
Пошук
Соціальні мережі
Головна » Файли » Мої файли

Для тих, чиї діти йдуть до першого класу
14.06.2012, 12:38

Для тих, чиї діти йдуть до першого класу

До першого класу БУДЬ ГОТОВИЙ!

До першого дзвінка залишилося всього лише три тижні. Що потрібно зробити, щоб дитина пішла до школи із задоволенням? Чи хоче першокласник вчитися? Попросіть дитину погодитися або не погодитися з цими твердженнями:

1. Коли я піду до школи, у мене з'явиться багато нових друзів.

2. Мені цікаво, які у мене будуть уроки.

3. Я буду запрошувати на день народження весь клас.

4. Я хочу, щоб урок тривав довше, ніж перерва.

5. Коли піду в школу, я буду добре вчитися.

6. Цікаво, що в школі дають на сніданок.

7. Найкраще у школі - це канікули.

8. Мені здається, що в школі цікавіше, ніж у дитячому садку.

9. Мені дуже хочеться в школу, тому що мої друзі теж йдуть туди.

10. Якщо б я міг, я б пішов в школу ще в минулому році.

Рахуємо бали: Якщо дитина погодилась з 8 пунктами, вона готова до школи, хоче туди йти і буде вчитися з інтересом. Якщо погодилась з 4 - 7 пунктами, дитина хоче в школу, але вона поки приваблює її не навчанням. Якщо вона частіше погоджувалась з першими 5 пунктами, то вона мріє про нових друзів та ігри. З 6 - 10 пунктами - вона розуміє, що таке школа, і відноситься до неї позитивно. Якщо малюк відповів позитивно тільки на три (або менше) пунктів, він не має поняття, що його чекає в школі, і не прагне стати першокласником.

Перевіряємо пам'ять і дрібну моторику

1. Попросіть дитину намалювати просту картинку. Вона готова до школи, якщо впевнено і правильно тримає олівець, лінії чіткі, з'єднання точні. Не готова, якщо олівцем працює погано, лінії малює "кошлаті", з'єднання неточні.

2. Поговоріть з нею. Що вона знає про себе, про свою сім'ю? Готова до школи, якщо може розповісти про себе, знає, як звуть і чим займаються її батьки. Не готова, якщо не може сказати нічого, крім свого імені, не знає, ким працюють батьки.

3. Запропонуйте їй запам'ятати 10 картинок із зображенням предметів. Готова до школи, якщо запам'ятовує 4 - 6 картинок, подивившись один раз; 8 - 10 картинок, подивившись 3-4 рази. Через годину може пригадати 5 - 10 картинок. Не готова, якщо, переглянувши 1 раз, запам'ятовує менше 3 картинок, переглянувши 3 - 4 рази - не більше 5. А через годину згадує не більше 3 картинок.

4. Прочитайте дитині коротку розповідь з цікавим сюжетом і попросіть переказати. Вона готова до школи, якщо переказує близько до тексту, виділяє основну думку, будує фрази правильно. Не готова, якщо переказати не може. На навідні запитання відповідає "так" і "ні". Фрази будує граматично неправильно.

Як підготувати малюка до школи

1. Повторіть з майбутнім першокласником алфавіт і рахунок як мінімум до 100.

2. Краще навчити сина або доньку читати елементарні слова і вирішувати найпростіші приклади вдома, щоб у школі він не злякався перших труднощів.

3. Навчіть чадо розрізняти право-ліво.

4. Покажіть, як правильно укладати в портфель книжки і зошити.

5. Зберіть пенал. У ньому мають лежати дві прості кулькові сині ручки, одна червона, одна зелена, два заточених олівця, набір з п'яти кольорових фломастерів, лінійка і ластик.

6. Вивчіть з малюком вашу домашню адресу і телефон, поясніть йому, як дзвонити з телефонного автомата, якщо він загубиться.

7. Навчіть майбутнього першокласника писати крейдою (можна навіть купити маленьку дошку і влаштувати тренувальний урок).

8. Діти часто бояться або соромляться просити у суворого вчителя дозволу вийти під час уроку, так що промовите з чадом цей момент.

9. Якщо у вашої дитини є логопедичні проблеми, постарайтесь вирішити їх до початку навчання.

10. Складіть розклад і спробуйте прорепетирувати шкільний день - 40 - 45 хвилин за читанням і азбукою, потім перерва 10 хвилин і наступний урок. Прослідкуйте, щоб дитина навчилася витримувати стомлююче сидіння за столом.

11. Підтримуйте вашого першокласника у всьому. Хваліть за справу, говорите, як здорово у нього виходить виводити букви (розуміти, малювати і т. д.). Це додасть йому впевненості в собі.

12. Поясніть дитині, що вона сама несе відповідальність за своє навчання. Якщо мама і тато заробляють гроші на роботі, то її робота - ходити до школи і "заробляти" гарні відмітки.

13. Перевірте, чи вміє ваше чадо самостійно зав'язувати шнурки, застібати гудзики та блискавки, переодягатися без вашої допомоги в спортивний костюм, складати акуратно свої речі.

 

Останні дні перед школою

Погодьтеся, що, скільки б не було у вашому дорослому житті вереснів, самим пам'ятним буде цей, коли ваша дитина вперше переступить поріг школи.

• Постарайтеся в ці останні дні літа створити в родині атмосферу радісного очікування першого шкільного дня, незважаючи на метушню пов'язану з приготуванням до школи.

• Не говоріть дитині: «школа - це серйозно», «Ігри закінчилися, тепер ти будішь вчитися, і обов'язково добре, тому що з двієчниками ніхто не дружить». Такими словами можна вселити дитині не почуття відповідальності, а страх і невпевненість у власних силах.

• Нагадайте дитині, скільки вона вже знає і що вміє робити. Дитина повинна повірити, що вчитися це надзвичайно цікаво, і обов'язково з усім впорається.

• Подаруйте вашому першокласнику будильник і ніколи не запізнюйтесь вранці до школи. Дитина відчує себе ніяково, буде думати, що винна.

• А щоб уникнути стресу та перевантаження першокласника, особливо важливо організувати правильний режим дня, в якому обов'язково повинні бути моменти його колишнього життя: ігри, прогулянки та мультфільми.

• Не допитуйте малюка з пристрастю, як справи в школі і що він робив. Може, йому хочеться прийти додому і посидіти в тиші, забувши про все на світі. А якщо сам розповідає захлинаючись - обов'язково Вислуховуйте його з цікавістю.

• Не підганяйте його. Не вимагайте результатів і в жодному разі не порівнюйте успіхи (або невдачі) своєї дитини з чиїми б то не було. У нього все ще попереду. Ваш хлопчик не оволодіє як слід поганими звичками, якщо ви не надішлете його в гарну школу. (Гектор Х'ю Манро) Перш ніж докоряти синочка за те, що його кишені набиті всяким непотребом, зазирни спершу в свою сумочку (Невідома американка)

Портфель для першокласника

Ще зовсім недавно нам здавалося, що попереду нескінченне літо ... і ось лише кілька днів залишається до початку нового навчального року. І особливо багато клопоту в сім'ях, в яких дитина перший раз у своєму житті переступає поріг школи. Символом прийдешніх змін для кожного першокласника є його новенький шкільний портфель або ранець. Саме про нього кілька наших нотаток.

• Не позбавляйте малюка можливості зайвий раз помилуватися на себе з ранцем за спиною. Ці переживання те саме що переживання нареченої, коли вона приміряє весільну сукню.

• Дуже важливо, щоб дитина не тільки приміряла його, а ще й освоїла простір портфеля - всі його відділення, кишеньки і застібки. Інакше перші 20 хвилин уроку будуть регулярно обертатися для нього пошукової експедицією в портфельні надра.

• Навіть якщо ви - розумний батько і придбали малюкові портфель, відділення якого піддаються рахунку, а замки відкриваються без секретного шифру, прості інструкції «Тут у тебе лежать зошити, а тут олівці» - недостатньо. Краще, щоб маленький першокласник сам визначив, що і де у нього буде лежати, а також потренувався кілька разів класти і діставати речі з шкільної сумки.

• Постарайтеся не гнатися за всякими досягненнями технічного прогресу в області канцелярії і відмовитися від пеналів з вбудованим будильником або говорячих калькуляторів, які як міни вибухають саме в той момент, коли вчитель з великим трудом добився в класі тиші. Пенал має бути простий у використанні і компактний, щоб не займати половину робочої поверхні парти.

• Дуже важливо, так само пояснити дитині, що портфель це символ шкільного життя та іграшкам без дозволу дорослих вхід туди заборонений. Завжди існує небезпека, що іграшки будуть використані не тільки на перервах, а й під час уроку, що загрожує ускладненнями відносин з учителем.

• А ще не забудьте про невеликий рулончик туалетного паперу. На жаль, на які б культурні рубежі не виходили наші школи за рівнем викладання іноземної мови, туалетний папір у шкільних туалетах ніколи себе не виявлял. А якщо в якій-небудь школі таке нововведення і заведеться, так туди водять делегації з усієї України, як у музей. Тому для першокласника шкільний туалет серйозне випробування і якщо вже неможливо позбавити малюка від цього стресу, то потрібно його хоча б пом'якшити.

1 вересня

Першого вересня для багатьох - це ясний ранок, навіть якщо на небі - хмари, найкоротша дорога, - навіть якщо йти далеко, найщиріші слова, - навіть якщо їх ще не вміють писати без помилок, тому що в цей перший осінній день починається - звична і незвичайна, буденна і святкова, радісна і обтяжлива - яка завгодно - але завжди незабутня шкільне життя. 1 вересня по праву можна назвати головним днем у році для наших дітей, навіть головніший, ніж Новий рік. Тому, що це насправді єдина можливість почати нарешті нове життя. Робити вранці зарядку, не розмальовувати обкладинки підручників, щоденник заповнювати вперед, і у чверті мати тільки п'ять. Це свято нового життя, який знову збирає на шкільному майданчику неміцний і таємничий потрійний союз, самий бермудський з усіх бермудських трикутників - вчителів, учнів та батьків. І особливо зрозуміло хвилювання тих мам і тат, чиї діти йдуть до школи вперше. Саме для них декілька наших порад.

• Постарайтеся вийти з дому раніше, і без поспіху дійти до школи, що б у дитини був час насолодитися захопленими поглядами оточуючих. А по дорозі, можна, ще раз показати йому прийоми безпечного переходу через вулицю.

• І непотрібно брати портфель або ранець, без нього дитина менше втомиться і зможе зосередитися на шкільній лінійці.

• А от букет - це неодмінна деталь екіпіровки першокласника. І треба пам'ятати, що великі і пишні квіти тримати дитині в руках справа далеко не легка, тому з маленьким букетом йому буде набагато зручніше. Але якщо вже квіти розміром з дитини, то нести їх повинні дорослі, а вручити букет педагогу краще відразу. Тоді і ви, і ваші діти відчують себе набагато комфортніше.

• І в жодному разі не поправляти дітям коміри і чубчика, стоячи з ними поруч на шкільній лінійці. Це їх дуже бентежить і засмучує.

• А ввечері обов'язково в сімейному колі поділіться своїми враженнями і святковим тортом. Відсвяткуйте початок шкільної кар'єри вашої дитини. Коли дитина відчуває підтримку сім'ї, то впевнена, що її настрої поділяють оточуючі, це дає їй нові сили і впевненість у завтрашньому дні.

 

Категорія: Мої файли | Додав: Lesya
Переглядів: 2394 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz